Niezależnie od tego, czy dana osoba szuka zeszytu dla siebie, czy dla swojego dziecka, warto zdecydować się na taki model, który będzie odpowiednio dostosowany do potrzeb ucznia lub studenta. Dziecku chodzącemu do podstawówki w zupełności wystarczy zeszyt B5 w linię lub w kratkę, z kolei student powinien zdecydować się na coś większego, jak uniwersalny zeszyt A4 w kratkę z dodatkowymi przekładkami. Te i wiele innych zeszytów CoolPack i StarPak znaleźć można w Maleomi.

Jakie zeszyty do szkoły będą najlepsze?

Uczniowie w szkole podstawowej czy liceum przygotowują wiele notatek z lekcji, a wraz z kolejnymi etapami edukacji zaczyna przybywać prac domowych, które coraz częściej trzeba będzie zacząć odrabiać właśnie w zeszytach. Stąd konieczność posiadania zeszytu szkolnego dostosowanego do potrzeb ucznia. W przypadku tych najmłodszych dobrze jest się zdecydować na zeszyt ze znanym i lubianym postacią z kreskówek, a takim jest właśnie Spider-Man – 32-kartkowy zeszyt A5 marki StarPak, z bohaterem Marvela na okładce sprawi, że dziecko nigdy o nim nie zapomni.

W przypadku wyboru zeszytów dla dzieci warto też pamiętać, by miały one miękką oprawę, by nie przeciążać zanadto młodych uczniów – w Maleomi znaleźć można szeroki wybór zeszytów CoolPack oraz StarPak.

Jakie są rodzaje zeszytów?

Zeszyty można podzielić na kilka różnych kategorii – rozmiar (popularne A5, A4 czy B5), rodzaj kartek (linie lub kratka), użyte zapięcie, rodzaj okładki czy dodatki oferowane przez producenta. Co ważne, zeszyt to połączenie wszystkich tych zmiennych, dlatego dobierając ten odpowiednimi warto kierować się tym, gdzie i komu będzie on służył. Szczególną grupę stanowią zeszyty tematyczne ze specjalnym wzorem na okładce lub stylizowane w pewien szczególny sposób, by cieszyć oko przy każdym użyciu.

Tutaj ciekawą propozycją może zeszyt Kołonotes A5 z opaską, na okładce którego znajduje się popularny kot Pusheen. Jego wymiary (16,5 × 20 cm) oraz możliwość swobodnego wyrywania kartek sprawiają, że zeszyt ten będzie idealnie pasował do torebki.

Na co zwrócić uwagę kupując zeszyty?

Wybierając dany zeszyt warto zwrócić uwagę na jego grubość, bowiem jest to istotny czynnik i w dużej mierze decyduje, komu notatnik o wybranej liczbie kartek się w ogóle przyda. Studenci z dużą liczbą zajęć powinni zdecydować się na 200-stronicowe zeszyty CoolPack A4 w formacie kołobrulion, który dodatkowo jest mikroperforowany, co znacznie ułatwia wyrywanie pojedynczych kartek. Dodatkowym atutem tych zeszytów są zakładki z linijka, a także gruby papier, który zapobiega przebijaniu tuszu na druga stroną, sprawiając tym samym, że notatki będę wyglądały estetycznie. W Maleomi znaleźć można też zeszyty CoolPack w innych formatach, by dobrze pasowały do różnych toreb czy plecaków.

Zeszyty na studia – co wybrać?

W przypadku wyboru zeszytu na studia trzeba przede wszystkim uwzględnić specyfikę danej uczelni, dlatego w Maleomi znaleźć można zeszyty zarówno naukowe, jak i tematyczne, by szybko i wygodnie wybrać to, co będzie przydatne na wymarzonym kierunku studiów.